Recenzja książki „Czy To Pies Czy To Bies”


Chcę się dzisiaj podzielić z Wami moimi odczuciami po lekturze książki “Czy To Pies Czy To Bies” autorstwa Kamili Loskot oraz Łukasza Loskot. 

Już sama okładka bardzo zachęca do przeczytania danej pozycji. Książka jest okraszona uroczymi i zabawnymi ilustracjami słowiańskich stworów. Styl, który został przy nich wykorzystany, jest współczesny oraz prosty, co sprzyja ogólnemu klimatowi książki i tworzy wspaniałą oraz spójną artystyczną całość. Wspomniane obrazki, znajdujące się na wielu stronach, z pewnością przypadną do gustu każdemu młodszemu czytelnikowi, przez swoje wręcz rozbrajająco urocze przedstawienie słowiańskich potworów. To stwierdzenie sprawdzi się również wśród starszych czytelników. Ja nie mogłam oderwać wzroku przede wszystkim od tytułowego Biesa ze względu na jego słodką oraz jednocześnie zabawną aparycję. Ponadto oprócz pełnych ilustracji znajduje się tam wiele urokliwych zdobień upiększających opisy potworków.

Gdy tylko rozpoczęłam czytanie książki, nie przerwałam lektury aż do jej samego końca. Procesowi temu sprzyjała wygodna do czytania czcionka oraz styl w jakim owa pozycja została napisana. Przyjemne, krótkie opisy poszczególnych stworów uzupełnione żartami bardzo przypadły mi do gustu i szybko zapadły w pamięci, niejednokrotnie właśnie dzięki zabawnym wstawkom na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Dodatkowo oprócz żartów pojawiają się tam czasem ciekawe historyjki z udziałem wybranego stworka.

Jest to krótka pozycja idealna do umilenia czasu wieczorem po długim dniu. Przez bycie niezbyt długą lekturą z pewnością może wydać się atrakcyjniejsza dla dzieci, które dzięki temu chętniej przeczytają ją nawet parę razy, aby utrwalić interesujące i zabawne ciekawostki o słowiańskich potworach. Dzięki tej lekturze dowiedzą się, między innymi skąd biorą się niektóre powiedzenia oraz dlaczego nie powinno się wychodzić w upalne dni w samo południe na środek pola. Książka tego typu z pewnością rozpali w młodszych czytelnikach chęć szerszego zapoznania się ze słowiańską kulturą oraz mitologią.

Książka “Czy To Pies Czy To Bies” jest przede wszystkim skierowana do młodszego czytelnika, jednakże dorośli miłośnicy książek, lubiący sięgnąć czasem po zabawne i urocze lektury, również będą nią zachwyceni. Polecam tę pozycję czytelnikom w każdym wieku.

Bies z Książki Czy To Pies Czy To Bies
Mój ulubieniec Bies

Podobne wpisy:

O autorze Redakcja Słowiański Bestiariusz

Sprawdź jeszcze to

koszulka południca

Koszulki słowiańskie w sklepie Słowiański Bestiariusz

Bogowie i demony słowiańskie naszymi oczamiMitologia słowiańska to główny temat naszej działalności. Często inspirujemy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *